jak urzadzic kuchnie w stylu prowansalskim

jak urzadzic kuchnie w stylu prowansalskim

Paź 22
jak urzadzic kuchnie w stylu prowansalskim

Czym jest architektura

Architektura jest …

trudne do zdefiniowania, a nawet architekci się mylić pytany wymyślić jednoznacznej definicji. Jeśli szukasz odpowiedzi z dwoma liniami pod spodem, można go znaleźć tutaj (lub nie).

Jest to próba do odkrywania bogactwa możliwych podejść do tego z pozoru proste pytanie.

Niezależnie, czy pierwsze skojarzenie to: „Architektura jest … wyobraźnia nowoczesny budynek-design”, lub „… zbiorowy ludzkie dziedzictwo zbudowane środowiskach na całym świecie”, możesz rozważyć.

Termin architektura …

z jego pochodzenia, architectura Łacińskiej; oznacza „główny budowniczy”, a to oznacza zarówno proces i produkt planowania, projektowania i budowy budynków, zgodnie z Wikipedii.

Albo, jak Louis Kahn tak wymownie ujął to tak: „Mi podejmowania przestrzeni”.

Architektura ma zarówno praktyczne i emocjonalną stronę. Czy to jest najprostsze ludzkie schronienia lub najwspanialszych monumentalna katedra, architektura odzwierciedla kondycję ludzką.

Wielu jest tych, którzy próbowali wskazać definicję architektury, raz na zawsze, ale nie jestem przekonany, nikomu nie udało się zrobić jeszcze.

Pierwszy oficjalny zamach na definiowaniu architektury został złożony przez rzymskiego architekta Witruwiusz w 1 wieku. Według Witruwiusz, kombinacja tych trzech zasad; trwałość, użyteczność i piękno, są tym, co ostatecznie zdefiniować dobrą architekturę.

Trwałość…

lub technologii budowlanych, jest niewątpliwie ważne w architekturze, jak to narzędzie; i piękno jest niewątpliwie pożądana.

Definicja ta jednak nie mówi nic o konsekwencjach kulturowych, historycznych, politycznych i ekologicznych architektury. Być może te aspekty werenÂ’t jako istotne z powrotem w 1 wieku, ale są one zdecydowanie aktualne!

ArchiCulture …

Architektura jest niczym, jeśli nie wyrazem kultury, która otacza plac budowy.

– autor artykułu